IKARIAM FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
IKARIAM FORUM

Το forum της συμμαχίας από το ikariam. Μια δημιουργία του Jimaka με την υποστήριξη του mixalara88.
 
ΦόρουμPortalLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΑΝΕΚΔΟΤΑ!

Πήγαινε κάτω 
+7
areimanios
SanProfessional
Πλατωνας
kostas2009
kapws
jimakas
mixalaras88
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Πλατωνας




Αριθμός μηνυμάτων : 29
Registration date : 25/01/2009

ΑΝΕΚΔΟΤΑ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ!   ΑΝΕΚΔΟΤΑ! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 7:23 pm

Τα θαυματα

Όλοι οι μαθητές μαζεμένοι παρακολουθούν τον Χριστό να παίζει πλακωτό με τον Πέτρο. Το παιχνίδι έχει φτάσει σε κρίσιμο σημείο.
Ρίχνει λοιπόν, ο Πέτρος και φέρνει 3άρες.
- Μπράβο, παλαμάκια από τους λοιπούς μαθητές. Ρίχνει ο Χριστός, φέρνει ντόρτια.
Τσαντίζεται με την τύχη του ο Πέτρος, ξαναρίχνει με ένταση, φέρνει 5άρες
- 'Οοοοοοο, ακούγονται τα επιφωνήματα από το κοινό.
Ο Χριστός ψύχραιμα, ρίχνει τα ζάρια και φέρνει 6άρες!!!
Καταριέται την τύχη του ο Αγιος Πέτρος, τι να κάνει, ξαναρίχνει και αυτός και φέρνει επιτέλους 6άρες!!!
Ξαναρίχνει και ο Χριστός και φέρνει 7άρες!!!;;;
Οπότε λένε όλοι με μία φωνή:
- Έλα Ιησού, άσε τα θαύματα, εδώ παίζουμε...............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Πλατωνας




Αριθμός μηνυμάτων : 29
Registration date : 25/01/2009

ΑΝΕΚΔΟΤΑ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ!   ΑΝΕΚΔΟΤΑ! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 7:26 pm

Η φουσκα


Τρεις φίλοι παθαίνουν αυτοκινητιστικό δυστύχημα και πάνε στον παράδεισο.
Εκεί τους περιμένει ο Αγιος Πέτρος ο οποίος βάζοντας τους μέσα τους είπε να προσέχουν την πράσινη φούσκα, και μετά ο καθένας τράβηξε τον δρόμο του.
Μετά από 2 μέρες ταβλιάζεται και ένας γνωστός τους και πηγαίνοντας στον παράδεισο είδε τον Αγιο Πέτρο ο οποίος του τόνισε να προσέχει την πράσινη φούσκα.
Προχωρώντας βλέπει τον πρώτο φίλο του να είναι με μια γρια 90 χρόνων με ένα δόντι, και να τον πασπατεύει, και τον ρωτάει:
- Τι έγινε φίλε μου και είσαι σε αυτή την κατάσταση;
- Αστα, πάτησα την πράσινη φούσκα, απαντάει ο άλλος.
Συνεχίζοντας την διαδρομή του βλέπει και τον δεύτερο φίλο του να είναι με μια 120χρονη, χωρίς πόδι και μάτι γρια και να τον πασπατεύει και τον ρωτά:
- Τι γίνεται εδώ;
- Αστα, πάτησα την πράσινη φούσκα, απαντάει και αυτός.
Μετά από λίγο συναντά και τον τρίτο ο οποίος ήταν με μια ξανθιά γκομενάρα γαλανομάτα, με 1.20 πόδι, θεά, και τον ρωτά:
- Τι γίνεται εδώ;
Και η ξανθιά απαντάει:
- Αφήστε τα κύριε, πάτησα την πράσινη φούσκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ωριων




Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 28
Τόπος : Πειραιας
Registration date : 07/01/2009

ΑΝΕΚΔΟΤΑ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ!   ΑΝΕΚΔΟΤΑ! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:16 pm

~~~~~~~ΑΝΕΚΔΟΤΟ~~~~~~~~

Ταξιδευουν ενας ιταλος ενας γερμανος και ενας ελληνας με το αεροπλανο
καποια στιγμη το αεροπλανο πεφτει και οι αντρες καταληγουν σε ενα τρποικο νησι οπου κατοικουν οι ΖΟΥΛΟΥ οι οποιοι τους πιανουν και τους λεει ο αρχηγος οτι επειδη εχου γιορτη δεν θα τους σκοτωσουν αλλα θα τους
κοψουν το..... παιρνουν τον γερμανο ΚΛΑΚ του την κοβουν παιρνουν και τον ιταλο παλι ΚΡΑΤΣ του την κοβουν...φτανει η σειρα του ελληνα και ρωταει τους αλλους το πως τους την εκοψαν...ο γερμανος λεει εμενα με χασαπομαχαιρο επειδη ειμαι χασαπης ο ιταλος λεει εμενα με ψαλιδι επειδη ειμαι ραφτης και λεει τοτε ο Ελληνας δηλαδη εγω που ειμαι παγωτατζης θα μου τη γλειφουν μεχρι να λιωσει???? Laughing Laughing Laughing Laughing tongue tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΝΕΚΔΟΤΑ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
IKARIAM FORUM :: Εκτος Συμμαχίας :: Εδώ γελάμε...-
Μετάβαση σε: